טיפים לנסיעה בטוחה עם ילדים
אייל רחמים04.01.2016

טיפים לנסיעה בטוחה עם ילדים

נתחיל באקסיומה פשוטה: חברות הרכב מייצרות רכבים המיועדים להסעת מבוגרים. התקני הבטיחות ברכב אינם מתאימים לילדים ולא ישמרו עליהם בצורה יעילה במקרה של תאונה. לפיכך, הסעת ילדים ברכב דורשת שימוש בהתקני בטיחות מיוחדים המתאימים לגילו של הילד.

With Kids

מאחר והמבנה הפיזיולוגי של ילדים שברירי יותר ומערכות גופם רגישות יותר, הם פגיעים הרבה יותר ממבוגרים בזמן תאונה. יתרה מכך, אמצעי הבטיחות המיועדים למבוגרים כגון: חגורת בטיחות או כריות אויר עשויות בעצמן לגרום נזק לילד במקרה של תאונה.

כיצד, אם כן, נגן על ילדינו בזמן הנסיעה ברכב? הנה כמה טיפים:

יש להתאים את התקני הבטיחות לילדים על פי גילם

תינוק עד גיל שנה צריך לנסוע נגד כיוון הנסיעה. מושב הבטיחות המיועד לתינוקות הוא סל-קל. את מושב התינוק רצוי להתקין מאחור. במידה וההורים רוצים להושיב את התינוק במושב הקדמי (נגד כיוון הנסיעה כמובן) יש לנטרל את כרית האוויר. אין להסיע תינוק שלא במושב הבטיחות, אף לא בנסיעה קצרה.

ילדים מגיל שנה עד ארבע נוסעים במושבי בטיחות לילדים. בגיל זה יכולים הילדים לנסוע עם כיוון הנסיעה, אולם עדיין עדיף במושב האחורי. גם בגיל זה אסור להושיב את הילד מול כרית אוויר פעילה. חגורת הבטיחות מהווה חלק מהמושב, והמושב עצמו נחגר אל הרכב באמצעות החגורה הרגילה.

 ילדים מגיל ארבע עד תשע יושבים על מושב הגבהה – בוסטר. הם נחגרים בחגורות הבטיחות של הרכב עצמו, כאשר חשוב לבדוק שחגורת הכתף עוברת במרכז בית החזה, מעל הכתף. במידת הצורך יש לעשות שימוש בבוסטר הכולל במתאם לחגורה.

ילד מעל גיל תשע, שגבהו מעל 1.45 מטר, יכול להשתמש בהתקני הבטיחות של הרכב כמבוגר.

יש להתרכז בנהיגה, לא בילדים

בנהיגה, על הנהג להתרכז בנהיגה. ילדים נוטים לדרוש תשומת לב ולכן רצוי להחזיק ברכב צעצועים הנתלים על מושב הילד על מנת לספק לו תעסוקה. במידת הצורך, יש לעצור במקום בטוח בצד הדרך ורק אז לפנות לאחור לטפל בילד.

לא משאירים ילד באוטו

מקרים רבים מידי של ילדים שנשכחו ברכב עלו לכותרות בשנים האחרונות. ילד שנשכח ברכב, במיוחד ביום קיץ חם, צפוי למות מחנק ומחום. בשום מקרה אסור להשאיר ילד ברכב אפילו למספר דקות, גם לא אם הרכב פועל. על מנת למנוע מקרים מצערים, יש לבצע בדיקה נוספת לפני שנועלים את הרכב. עדיף לבזבז כמה שניות מאשר להצטער חיים שלמים.

נסיעה עם ילדים היא כיף גדול. מודעות לסכנות השונות בהסעת ילדים והערכות נכונה תגדיל את הסיכוי לסיים את הנסיעה בשלום תוך שמירה על המטע היקר לנו ביותר.

חייגו עכשיו
חזרו אליי עם פרטים

כן, אני רוצה שקט נפשי!

חייגו או מלאו פרטים:

5022*הנני מאשר/ת קבלת מידע, הצעות שיווקיות ו/או דברי פרסומת מחברת ל.ד ישראל אוטו אקוויפמנט (1990) בע"מ