טיפים לנהגים צעירים
אייל רחמים04.01.2016

טיפים לנהגים צעירים

מזל טוב, הוצאתם רישיון וסיימתם את החודשים הראשונים בהם נאלצתם "לסבול" את נוכחותו של המלווה שבמהלך כל הנהיגה ליחשש באזנכם: "לא כל כך מהר", "בזהירות עם הברקס", "מי שומע גלגל"צ באוטו?" ושאר הערות שלא בטוח את הביטחון של מי הן בונות – שלו או שלכם. ועכשיו, משזכיתם סוף, סוף בעצמאות המיוחלת ורגע לפני שאתם מסתערים על כבישי הארץ, קבלו כמה טיפים שיגרמו לכם להיות נהגים קצת יותר טובים:

האוטו זה לא דיסקוטק

Fotolia 56069810 1 2

יש סיבות טובות לשמוע מוזיקה באוטו , אבל למה בפול ווליום?!?

מוזיקה רועשת באוטו לא מאפשרת לכם לשמוע את הכביש – את המכוניות שנוסעות לידכם, נהג שצופר בשביל להזהיר אתכם או אמבולנס שממהר ומנסה לעקוף. מוזיקה בעצמה גבוהה גורמת לכם להתרכז רק במוזיקה ולכן מורידה את רמת הריכוז שלכם בנהיגה. טראנס באוטו זה עניין של טעם – אבל לא כל כך חזק. בכלל כדאי לפתוח חלון אפילו קצת חשוב לשמוע את הכביש.

לדחות את הסטטוס בפייסבוק

הסלולרי הפך כיום לאויב מספר אחד של נהגים בכלל ונהגים צעירים בפרט. אי אפשר להעלות תמונה לווטסאפ ולהתרכז בכביש ביחד. זה לא עובד. בזמן נהיגה שמים את הטלפון בצד – עדיף בתיק ועל השתק כדי לא להתפתות להרים אותו כשהוא משמיע איזה צליל או נדלק לו המסך. וכמובן – לא מדברים. הנה משפט פתיחה לרגע שאחרי: "… מצטער, הייתי בנהיגה ולא יכולתי לענות".

נהיגה מהירה עושה רושם רק על המשטרהCopy Of Fotolia 35903466 2

נהיגה מהירה, פראית ומסוכנת לא עושה רושם על אף אחד. גם לא על החברים שיושבים איתך באוטו ואומרים לך כמה שאתה גבר אבל בלב חושבים שאתה אידיוט ורק מקווים לרדת מהאוטו בשלום. מי שכן מתרשם עמוקות מנהיגה מסוכנת היא המשטרה שתשמח לעצור אותך, לשלול לך את הרישיון ו"להעניק " לך קנס ונקודות

 שיצריכו אותך להוסיף עוד כמה משמרות במקדונלד'ס.

אם שותים, לא נוהגים

נדוש, כולם אומרים את זה, שומעים את זה ברדיו ובטלוויזיה… זה באמת כזה חשוב? כן! ולא סתם חשוב – קריטי, עניין של חיים ומוות. במיוחד עבור נהגים לא מנוסים שהם בדרך כלל גם שתיינים לא מנוסים. אין מה לספור כוסיות יין או בקבוקי בירה – שתיתם, תנו את ההגה לחבר. חשוב לדעת שעד גיל עשרים וארבע החוק אינו מתיר שתייה ונהיגה בשום כמות!

קחו קורס נהיגה מקצועית

הנה משהו שרוב ההורים ישמחו להוציא עליו כסף. מדובר באחת ההשקעות הכי מוצלחות שתעשו בחיים שלכם – השקעה בחיים שלכם. ולא מדובר על השקעה לטווח קצר, אלא על השקעה שתהנו ממנה עוד שנים רבות. מכירים את זה שכשאבא שומע את משפט שמתחיל ב"אבא, אני רוצה…" מיד יורד לו החיוך? הפעם זה לא יקרה.

רישיון זה לא רק כרטיס לעצמאות, רישיון זה גם אחריות ורק אתם קובעים איך אתם נוהגים. ותזכרו, על טעויות בכביש משלמים בגדול אז תורידו קצת את הרגל מהגז ועשו טובה – סעו רגוע.

חייגו עכשיו
חזרו אליי עם פרטים

כן, אני רוצה שקט נפשי!

חייגו או מלאו פרטים:

5022*הנני מאשר/ת קבלת מידע, הצעות שיווקיות ו/או דברי פרסומת מחברת ל.ד ישראל אוטו אקוויפמנט (1990) בע"מ