דגשים לנהיגה בגשם הראשון
אייל רחמים06.01.2016

דגשים לנהיגה בגשם הראשון

סוף הסתיו, תחילת החורף, רגע אחד לפני הגשמים. הגשם הראשון מוצא את הכבישים ספוגים בשומנים, דלקים ואבק שהצטברו עליהם במהלך הקיץ. מגע המים מציף את המשקעים הללו וכתוצאה מכך הופך הכביש לחלק ומסוכן מתמיד.

Ready For Rain

האם הכנת את הרכב לנהיגה בחורף? על מנת להקטין את הסיכון לתאונה כתוצאה מאפקט הגשם הראשון, על הנהגים להיות מודעים לסכנה ולעבור לנהיגה זהירה יותר. לפניכם מספר דגשים חשובים להתנהגות כביש נכונה לקראת הגשם הראשון:

הורדת מהירות – הסכנה בנסיעה במהירות גבוהה על כביש רטוב, בעיקר בסיבובים ופניות, היא אבדן שליטה על הרכב והחלקה. יש לנהוג במהירות התואמת את תנאי הדרך.

בלימה נכונה – הסכנה בבלימה חזקה על כביש רטוב היא החלקה. במכונית ללא מערכת בלימה ABS, המונעת נעילת גלגלים, יש לבלום לסירוגין. במכונית בה מותקנת מערכת ABS יש לבלום ברציפות ולאפשר למערכת ליטול את השליטה בהיגוי.

האצה הדרגתית – הסכנה בהאצה על כביש רטוב היא פרפור הגלגלים הקדמיים והחלקה. יש להשתדל להימנע מהאצות חריגות ולהאיץ בהדרגתיות.

עקיפה בזהירות – הסכנה בעקיפה על כביש רטוב נובעת מהסיכוי לאבד שליטה על הרכב, עקב ההאצה, וגם בל ההרעה בתנאי הראות. יש לבצע עקיפה רק כשהיא נחוצה ורק כאשר מוודאים שהכביש פנוי.

ממש על סף הפרידה מהסתיו ובוא החורף, זה בדיוק הזמן הנכון לוותר על הרגלי הנהיגה הקיציים, לעבור לנהיגה זהירה יותר ואחראית יותר ולהגיע לגשם הראשון מוכנים. נהיגה נכונה בגשם הראשון תקטין את הסיכון לתאונה ותגדיל את הסיכוי שכולנו נגיע הביתה בשלום.

חייגו עכשיו
חזרו אליי עם פרטים

כן, אני רוצה שקט נפשי!

חייגו או מלאו פרטים:

5022*הנני מאשר/ת קבלת מידע, הצעות שיווקיות ו/או דברי פרסומת מחברת ל.ד ישראל אוטו אקוויפמנט (1990) בע"מ