צ'ק ליסט חובה לנהיגה בחורף
אייל רחמים06.01.2016

צ'ק ליסט חובה לנהיגה בחורף

אמנם החורף הישראלי אינו כולל סערות, שלגים וטמפרטורות קיצוניות; אבל בכל זאת הוא מבטיח גשמים, רוחות, ערפל ותנאי נהיגה לא אופטימליים. במצבים כאלו, נהיגה ברכב שאינו מתוחזק כראוי עלולה בקלות להסתיים באבדן שליטה ובתאונה.

על מנת להקטין את הסיכון לתאונה עקב תחזוקה לקויה של הרכב, להלן צ'ק ליסט חובה לכל נהג:

Check List

צמיגים

בכביש רטוב פוחתת אחיזת הצמיג באופן משמעותי. תפקיד החריצים שעל סוליית הצמיג הוא לנקז את המים אל מחוץ לשטח המגע עם האספלט, ולכן ההבדלים בכושר האחיזה בין צמיג תקין לצמיג שחוק גדולים מאוד. חשוב לבדוק את כל הצמיגים על ידי בעל מקצוע.

בלמים

בלמים תקינים חשובים תמיד ובחורף, כאשר הכביש חלק ומרחק הבלימה מתארך, אפילו יותר. את הבלמים יש לבדוק במוסך מורשה בלבד ולערוך את התיקונים הנדרשים על פי המלצת המכונאי. ברכבים בהם מותקנת מערכת ABS יש לבדוק גם את תקינותה.

אורות

מזג האוויר בחורף גורם לראות לקויה, במיוחד בתנאים של גשם וערפל.  יש לבדוק כי כל הנורות, מלפנים ומאחור, אינן שרופות, וכן שפנסי הערפל תקינים.

מצבר

בחורף גדל העומס על מערכות החשמל של הרכב ולכן יש חשיבות לתקינות המצבר. יש לבדוק את תקינות המצבר על ידי חשמלאי רכב ולהחליפו במידת הצורך.

נוזל לניקוי השמשה

השילוב בין ימים בהם הלחות גבוה וימים יבשים עלול ליצור שכבת לכלוך על השמשות, שתפגום בשקיפותן. יש לוודא כי מיכל הנוזל לניקוי השמשה מלא ומערכת ההתזה תקינה.

מגבים

מגבים שאינם תקינים ימרחו את המים והבוץ על השמשה ויפחיתו את שדה הראיה. יש לבדוק את תקינות המגבים באמצעות הרטבת השמשה, הפעלתם ובדיקה שאינם משאירים פסים או כתמים. מגבים לא תקינים יש להחליף.

מיזוג

מערכת המיזוג חשובה בחורף לא רק לחימום אלא גם לסילוק האדים מהשמשה. יש לוודא שמערכת המיזוג תקינה ולהשתמש בה באופן תדיר על מנת למנוע בלאי.

כמו בכל שנה, גם השנה, לקראת החורף, יוצא לדרך מבצע "הכן רכבך לחורף". בעל רכב יכול לבצע בדיקה של המערכות החשובות ברכבו, במוסך, ולאשר את תקינותו לקראת החורף הקרוב. בחורף הזה כולנו עולים על הכביש עם רכב תקין.

לדגשים חשובים על נהיגה בגשם .

חייגו עכשיו
חזרו אליי עם פרטים

כן, אני רוצה שקט נפשי!

חייגו או מלאו פרטים:

5022*הנני מאשר/ת קבלת מידע, הצעות שיווקיות ו/או דברי פרסומת מחברת ל.ד ישראל אוטו אקוויפמנט (1990) בע"מ