הקשר בין הפרעות קשב וריכוז לתאונות דרכים
אייל רחמים08.08.2016

הקשר בין הפרעות קשב וריכוז לתאונות דרכים

נהיגה היא פעולה הדורשת ריכוז וחלוקת קשב. נהגים נדרשים להפנות משאבים קוגניטיביים רבים למשימת הנהיגה ולהתרחשויות בתוך ומחוץ לרכב. היכולת לרכז את מלוא תשומת הלב למשימה אחת למשך זמן ממושך היא משימה קשה מאוד לכל אדם, על אחת כמה וכמה עבור נהגי ADHD – הסובלים מבעיות קשב וריכוז.

כ- 91% מתאונות חזית – אחור נגרמות בשל חוסר תשומת לב של הנהג. כאשר דעת הנהג מוסחת, זמן התגובה הנדרש ממנו ארוך יותר והוא עשוי לבלום מאוחר מדיי.

בעיית ריכוז שעשויה להיות לנהג, משפיעה על הנהיגה באופן שלילי. מחקרים שנערכו בעולם העלו כי נהגים הסובלים מ – ADHD מבצעים יותר טעויות במהלך הנהיגה ומדווחים יותר על התנהגות נהיגה מסוכנת.

מערכת למניעת תאונות דרכים הנה חיונית ביותר עבור נהגי ADHD כיוון שפועלת על טכנולוגיה חדשה שיודעת "לפצות" על אותם רגעים בהם ניהול הקשב משתבש והדעת נסחפת מהכביש, בין אם כתוצאה מגורם מסיח ובין אם מאובדן ריכוז בנהיגה.

המערכת קולטת את נתוני הדרך, מנתחת אותם בזמן אמת ומתריעה בפני הנהג על סכנות מידיות. בכך מהווה המערכת "עין צופה ומוח מעבד", העומדים לרשות הנהג וממוקדים בנהיגה. יעילותה הרבה טמונה ביכולתה לפעול באופן טכני ללא הפסקה, בכך שאינה מושפעת מגורמים שונים – עייפות, היסח דעת או בעיות של קשב וריכוז בזמן הנהיגה.

חייגו עכשיו
חזרו אליי עם פרטים

כן, אני רוצה שקט נפשי!

חייגו או מלאו פרטים:

5022*הנני מאשר/ת קבלת מידע, הצעות שיווקיות ו/או דברי פרסומת מחברת ל.ד ישראל אוטו אקוויפמנט (1990) בע"מ