מזל טוב! רכשת לך רכב חדש..
אייל רחמים11.08.2016

מזל טוב! רכשת לך רכב חדש..

קונים רכב? פגיעות פח או מכות מיותרות עלולות להוריד מערכו. מערכת התראה למניעת תאונות דרכים נותנת פתרון איכותי לפגיעות שעלולות להתרחש בכל נסיעה ולו השגרתית ביותר, מבלי שהתכוונת לכך. והכי חשוב, המערכת יכולה לשמור עליך ועל היקרים לך מפני תאונה. 

המשפחות הישראליות מקדישות חשיבות רבה מאוד לנושא הבטיחות ברכישת רכב בשנים האחרונות : מספר כריות האוויר, איכות הבלמים ואפילו תוצאות מתקדמות של מבחני ריסוק. אנו מעוניינים להגן על המטען האנושי היקר שאנו מסיעים ולרכוש את ההגנה הטובה ביותר שאפשר לנפק עבור משפחתנו.

כדאי לדעת, שכל המערכות המגיעות כחלק מהרכב נועדו למנוע פגיעה במקרה של תאונה. נושא מניעת התאונה עדיין נשען, רובו ככולו על נהג הרכב, ניסיונו ומידת הריכוז שלו. אבות ואימהות רבים מעידים כי כאשר הילדים נמצאים איתם ברכב הם הרבה יותר קשובים אליהם והרבה פחות מרוכזים בנהיגה. מערכות למניעת תאונות מסייעות למנוע את התאונה ולהגן על היושבים ברכב.

2016-08-11_103052

קישור לתמונה:

https://www.shutterstock.com/pic-251233354/stock-photo-toddler-cute-kids-in-car-seats-summer.html?src=VjULdB3u-NtFv3WQT9qekA-1-15

 

כלי רכב היוצאים מפס הייצור, מצוידים בדרך כלל בהתקני בטיחות המיועדים לנוסעים מבוגרים או לילדים מעל גיל 8 שנים. עובדה זאת משאירה מרווח של חוסר אמצעים מובנים ברכב, להגנה על תינוקות וילדים קטנים למעט נקודות לעגינת מושבי בטיחות. הדבר בא לביטוי במיוחד לגבי חגורות הבטיחות וכריות האוויר, המותאמים לנוסעים מבוגרים בלבד.

עם זאת, כל המערכות המגיעות כחלק מהרכב נועדו למנוע פגיעה במקרה של תאונה. נושא מניעת התאונה עדיין נשען, רובו ככולו על נהג הרכב, ניסיונו ומידת הריכוז שלו. אבות ואימהות רבים מעידים כי כאשר הילדים נמצאים איתם ברכב מידת הריכוז שלהם בנהיגה צונחת באחוזים ניכרים.

מגנים על הילדים ברכב עכשיו! מונעים תאונות דרכים!

הנתונים הקשורים בנפגעי תאונות דרכים בקרב ילדים מדאיגה:

עמותת אור ירוק חשפה את הנתונים המדאיגים לפיהם כשלושה חודשים לפני סיום שנת 2014 ישנה עלייה כל כמעט 20% במספר הילדים שנהרגו בערים בתאונות דרכים לעומת השנה שעברה: במהלך שנת 2013 כולה נהרגו בתאונות דרכים 16 ילדים, 3 ילדים פחות ממספר הילדים שנהרגו בתאונות דרכים בערים בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2014 בלבד. עוד עולה מהנתונים, כי בין החודשים ינואר-ספטמבר בשנת 2014 נפצעו 1,295 ילדים בתאונות דרכים בערים, מתוכם 120 ילדים נפצעו באורח קשה.

אורן לביא, אב לתאומים בני שנתיים: "מאז שהפכתי לאבא הנהיגה שלי השתנתה לחלוטין. ילדי היושבים מאחור הם כל מה שמעניין אותי וברצוני להעניק להם את המרב מבחינה בטיחותית. במקביל גיליתי על עצמי שתשומת הלב שלי נפגעת כאשר הם איתי באוטו ואני מוצא את מופתע לעיתים קרובות מידי בכל מה שנוגע למה שקורה בכביש. חקרתי לעומק את עניין מערכות הבטיחות לרכב והבנתי בקשר לבטיחות הנסיעה קיבלה תפנית של 180 מעלות. התקנת המערכת ברכבי מעניקה לי היום אפשרות להימנע ממקרי תאונה על הכביש טרם התרחשותם וזהו יתרון אדיר".

הדור הבא של אמצעי הבטיחות לרכב מייצר מעטפת שתפקידה לנסות ולמנוע מצבי נהיגה בהם הסבירות לתאונות דרכים גבוהה. כלומר, בנוסף לאמצעי הבטיחות המסורתיים המצטיינים בריכוך הפגיעה לאחר מקרה, מתווספות היום בהדרגה מערכות טכנולוגיות שתפקידן הוא מניעת האירוע.

אז איך זה עובד?

העיקרון עליו מושתות המערכות הינו פשוט וחכם: מערכת מיקום מבוססת מצלמה ואף רדאר, במערכות מתקדמות יותר, מנטרת את תנועת כלי הרכב במרחב. בכל רגע נתון אומדת המערכת את מיקום הרכב ביחס לגורמים נוספים על הכביש, כאלו העלולים לסכן את שלומם של הנהג ומשפחתו. המערכת מתריעה בפניי שורה ארוכה של מקרים בהם מתרחשות סטיות בסביבת הנהיגה. ההתרעות מזהירות את הנהג מפני מקרי קיצון ומותירות לו מרווח זמן מספק על מנת לתקן טעות או להימנע מטעות של נהגים אחרים.

מערכות ההגנה וההתרעה של חברת איווקס מבוססות על טכנולוגיית הרדאר המתקדמות ומשלבות גם מצלמות, על מנת לספק לנהגים התראות מדויקות ככל הניתן. טכנולוגית הרדאר, בניגוד למערכות המבוססות על מצלמה למשל, מאפשרת קבלת מידע אמין אודות הנהיגה גם במצבים של ראות לקויה ומזג אוויר הפכפך. למערכת יכולת לזהות סכנות כבר ממרחק רב של מעל 100 מטרים, כך שהנהג מקבל התרעה מבעוד מועד ומסוגל להתמודד אתה ביעילות מקסימלית.

 

חייגו עכשיו
חזרו אליי עם פרטים

כן, אני רוצה שקט נפשי!

חייגו או מלאו פרטים:

5022*הנני מאשר/ת קבלת מידע, הצעות שיווקיות ו/או דברי פרסומת מחברת ל.ד ישראל אוטו אקוויפמנט (1990) בע"מ