חידוש רישיון רכב
אייל רחמים14.03.2019

חידוש רישיון רכב

חידוש רישיון רכב הוא נושא די מעורפל עבור רבים מהנהגים בישראל. אנחנו עדים לכך כי הרבה שאלות מתעוררות דווקא בנושא הזה של חידוש הרישיון לרכב. אז אנחנו כאן כדי לענות לכם על כל השאלות…

כל כמה זמן יש לעבור טסט – מבחן כשירות תנועה?

רוב רובם של כלי הרכב בישראל אמורים לעבור טסט אחת לשנה לכל הפחות. המבחן אמור להיערך בחודש אשר בו נרשם הרכב בפעם הראשונה.

ישנם יוצאים מהכלל כמו מכוניות חדשות שיחויבו במקרים רבים בטסט רק לאחר שלוש שנים על הכביש. זה אך ורק כאשר מדובר בכלי רכב פרטי. כלי רכב חדש מהשכרה או ליסינג כן יהיה חייב לעבור טסט שנתי.

מלבד זאת, כאשר מדובר ברכב ישן מעל 15 שנה, או רכב אספנות כמו גם רכב מיושן, או אז הכללים יהיו אחרים ויש לבדוק כל עניין לגופו.

היכן משלמים את האגרה של חידוש רישיון רכב?

ישנם כמה וכמה אפשרויות לתשלום אגרת הרישוי. אפשר לשלם אותו באמצעות כרטיס האשראי, על ידי רשיומט, באמצעות רישוי קול, בשירות התשלומים הממשלתי או פשוט במזומן בכל סניף דואר.

חידוש רישיון רכב – מה כולל הטסט – המבחן לכשירות התנועה?

מדובר במבחן אשר כולל את הבדיקות הבאות –

זיהוי הרכב וזיהוי בעליו, מערכת ההגה, זיהום אוויר, תחתית הרכב, בלמים, אורות, וכיוון הגלגלים.

האם חובה על הנהג בעל הרכב להגיע בעצמו לצורך ביצוע הטסט או שמא אפשר לשלוח אדם אחר?

באופן כללי אין כל מניעה לשלוח כל אדם אחר עם הרכב לצורך ביצוע הטסט. לשם כך יש לחתום על טופס ייפוי כוח. הטופס מופיע על הספח שמצורף לרישיון הרכב.

מה יקרה אם הרכב לא יעבור את הטסט?

אם מתגלים ליקויים ברכב, תקבלו בדרך כלל אורכה של שבעה ימים לצורך תיקון התקלה ואחר כך התייצבות מחדש למבחן חוזר. המבחן החוזר יהיה כרוך בתשלום בהתאם למחירון או לאחר קבלת אישור ממוסך מורשה על כך שבוצע תיקון במערכת הבלמים ובהגה. יש לצרף חשבונית.

ישנם מקרים חמורים אשר בהם אין לנהוג ברכב בגלל הליקויים החמורים. במקרים מעין אלו יוטבע על טופס הבדיקה חותמת – בגרירה בלבד. רק לאחר המבחן החוזר שלאחר תיקון הליקויים ניתן יהיה לנהוג במכונית.

חידוש רישיון רכב – אם בוצעו שינויים טכניים ברכב, כיצד הם יצוינו ברישיון?

אם בוצעו שינויים כלשהם ברכב, כמו החלפה של המנוע, שינוי מבנה, שינוי צבע וכדומה, או אז יש לקבל אישור מראש על כך מטעם הבוחן הטכני במשרד הרישוי המחוזי.

לאחר השינוי יש לפנות אל משרד הרישוי לצורך קבלת רישיון חדש. במכוני הרישוי אפשר לקבל את האישור.

חידוש רישיון רכב – מה עושים אם הרכב הורד מהכביש?

אם הרכב נבדק בביקורת דרכים והורד מהכביש בעקבות ליקויים בטיחותיים, יש לנסוע באמצעות גרירה לבצע בדיקה וכמובן תיקון של כל הליקויים.

חייגו עכשיו
חזרו אליי עם פרטים

כן, אני רוצה שקט נפשי!

חייגו או מלאו פרטים:    *הנני מאשר/ת קבלת מידע, הצעות שיווקיות ו/או דברי פרסומת מחברת ל.ד ישראל אוטו אקוויפמנט (1990) בע"מ