חדש מבית אייווקס – מערכת BLIND SPOT לזיהוי שטחים מתים לחץ לפרטים
מערכת למניעת תאונות לבטיחות מיטבית
אייל רחמים30.01.2019

מערכת למניעת תאונות לבטיחות מיטבית

יש אומרים כי תאונות דרכים הן גזירת גורל. שבכל מקום בו יש נהגים, תהיינה תאונות. אמנם קשה להאמין שניתן יהיה להעלים את הצרה הזאת לחלוטין מעל פני האדמה אך בהחלט יש הרבה מה לעשות. לצד נהיגה זהירה שהיא בידיים של כל אחד ואחת מאיתנו, מומלץ להתקין מערכות בטיחות מתקדמות. מערכת למניעת תאונות תבטיח בטיחות מיטבית. נדגיש כי בזכות התקדמות טכנולוגית, חלה ירידה מתמשכת במחיריהם של אמצעי בטיחות מובילים. אך מעל לזאת, נזכור כי לחיים ולבריאות אין מחיר. 

מערכת למניעת תאונות, כדי לנצח את הסטטיסטיקה

בשנת 2018, כך על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אירעו בישראל כ-1700 תאונות דרכים המוגדרות כ"תאונות דרכים קשות". עורך דין תעבורה עתיר ניסיון מסביר כי למרות כל המאמצים הלאומיים לחינוך בתחום הזהירות בדרכים, עדיין אנו נמצאים ברמה שבה מעל 300 איש אישה וילד נהרגים בכל שנה בתאונות. משום כך, גם נהגים זהירים, אסור להם להיות שאננים. הפתרון המתקדם שהופך את השהייה בכביש לבטוחה יותר לנהגים ולבני משפחותיהם הינו מערכת טכנולוגית מתקדמת. כך משיגים בטיחות מרבית. בזכות מערכת מסוגה של איווקס, למשל. אחת המובילות שהתפרסמו בשנים האחרונות. 

התרעות שעוזרות לנהג לזהות מראש מצבי סיכון 

אנשים המרבים לבלות שעות רבות על הכביש יודעים כי קל מאוד לאבד את הקשב. במיוחד אם הנסיעה מונוטונית או ממושכת, אי אפשר לשמור על ערנות ב-100 אחוז מהזמן. וכאשר מדובר בנהגים חדשים או נהגים שלא נמצאים על הכביש מדי יום ביומו, אפשר להוסיף למשוואה גם תחושה של פחות ביטחון או קושי להעריך מצבים מסוכנים. כל נהג, ויהיה זה הוותיק והמנוסה ביותר, יכול להיעזר רבות במערכת למניעת תאונות. מערכת שמספקת התראות שעוזרות לנהג לזהות מראש מצבי סיכון. 

תמיכה לנהג, במגוון מצבים 

תארו לעצמכם ילד קטן הפורץ לכביש בגלל כדור שנבעט הרחק. תארו לעצמכם שהנהג שלפניכם סטה ממסלולו בגלל שמשהו הסיח את תשומת ליבו. תארו לעצמכם שברגע של חוסר תשומת לב ההגה של הרכב שלכם סוטה מעט ימינה. כל המצבים המסוכנים הללו יכולים להפוך כהרף עין לאסון. אך כאשר מגיבים קצת יותר מוקדם וקצת יותר מהר, עולה הסיכוי שהכל יסתיים בכי טוב. 

זו בדיוק מה שיודעת לעשות מערכת למניעת תאונות. היא יודעת, בעזרת אמצעים טכנולוגיים יוצאים מן הכלל, לזהות למשל סטייה מן הנתיב. היא יודעת לזהות כאשר משהו לא צפוי עומד להיכנס לתוך נתיב הנסיעה. היא יודעת לזהות בעזרת חיישים, גלאים, מצלמה או גלי רדאר, את המצבים לפני שהאסון קורה. 

המערכת יודעת לומר גם האם הרכב שלפניכם נמצא במרחק בטוח, שמאפשר בלימה בביטחון. המערכת יודעת לזהות לא רק כלי רכב אלא גם הולכי רגל, אופניים ואפילו הימצאות רמזורים או תמרורי הנחיה. בקיצור, כך מחזקים את מהירות התגובה ואת החושים. מגיבים נכון ומהר ונמנעים מלהצטרף לסטטיסטיקה של התאונות. נסיעה בטוחה!

חייגו עכשיו
חזרו אליי עם פרטים

כן, אני רוצה שקט נפשי!

חייגו או מלאו פרטים:    *הנני מאשר/ת קבלת מידע, הצעות שיווקיות ו/או דברי פרסומת מחברת ל.ד ישראל אוטו אקוויפמנט (1990) בע"מ