חדש מבית אייווקס – מערכת BLIND SPOT לזיהוי שטחים מתים לחץ לפרטים
אביזרי בטיחות חובה בכל רכב
aliza 13.11.2019

אביזרי בטיחות חובה בכל רכב

החוק מגדיר כמה אביזרי בטיחות שהם חובה בכל רכב, בהתאם לסוגו. מעבר לכך, כדאי לכם לעשות היכרות עם אביזרי בטיחות נוספים, שכדאי מאוד שיהיו במכונית שלכם.

חלק מאביזרי הבטיחות האלה מותקנים במכונית שלכם בכל מקרה, מראש, וחלק ניתנים להתקנה יזומה על ידכם: זה ההבדל, למשל, בין חגורות בטיחות לבין מערכת סטייה מנתיב במכוניות רבות או מערכות להתראה על בלימה מוקדמת.

אבל בואו לא נקדים את המאוחר: לפני שאתם יוצאים העירה, לפתח תקווה למשל, לשוטט בין החנויות ולבחור מבין מגוון אביזרים לרכב, נעשה היכרות עם אביזרי החובה ואביזרי הרשות השונים.

אביזרי בטיחות שהם חובה על פי חוק

את חגורות הבטיחות כבר הזכרנו, והן חובה בכל רכב, כולל רכב אספנות (החל משנתונים מסוימים). בנוסף, חלה חובה על כל נהג להחזיק במכונית משולש אזהרה תקין – הוא יכול להיות בתא המטען – ואפוד זוהר – שחייב להיות בתא הנהג (רובנו מחזיקים אותו בתא הכפפות).

הימצאותם של אביזרים אלה נבדקת בכל מבחן רישוי שנתי (טסט).

במכוניות מסחריות חלה חובה להחזיק גם מטף כיבוי וערכת עזרה ראשונה. ובעוד שאביזרים אלה הם לא חובה ברכב פרטי, הרי שעדיין, גם משרד התחבורה מייעץ וממליץ להחזיק אותם ברכב.

אביזרי בטיחות נוספים

אם אתם מסיעים ילדים או תינוקות, הם חייבים להיות חגורים או יושבים בכיסאות בטיחות מתאימים. כסא בטיחות מתאים הוא ללא ספק אביזר בטיחות חשוב. כיום יש תקן מיוחד לחיבור כסאות ומושבי בטיחות, וכדאי לבדוק את התאמת הכסא למכונית, והפוך.  חובה לחגור ילדים עד גיל שמונה בכסא או בוסטר מתאים, שלא לדבר כאמור על ילדים צעירים יותר או תינוקות.

מערכות עזר לשמירה על נתיב, מרחק ועצירה ומניעת התנגשות

יותר ויותר מכוניות חדשות מגיעות כאשר הן מצוידות במערכות עזר לשמירה על נתיב ושמירת מרחק. יש כיום גם מערכות אקטיביות, שבולמות באופן פעיל את הרכב או מייצבות אותו, כאשר הן 'חשות' בסכנה. אם אין לכם מכונית חדשה שמותקנת בה מערכת כזו, או שיש לכם מכונית משומשת כזו, עדיין תוכלו להתקין בה מערכת מתאימה.

AWACS, למשל, היא מערכת כזו שמשתמשת בטכנולוגיה בה משולבים מצלמת דרך ורדאר. המערכת מאפשרת לקבל התרעה עד חמש שניות לפני התנגשות עם רכב שנמצא מלפנים. יותר מזה, היא יכולה להתריע על סכנה כגון חפץ בכביש או רכב שעלול להתנגש בכם; מרחק ההתראה – עד כ- 140 מטרים – יכול לספק לכם בדיוק את הזמן שדרוש על מנת למנוע תאונה.

אביזרי בטיחות נוספים

חיישני רוורס ומצלמת רוורס: חלק מהמכוניות החדשות כבר מצוידות באלה כחלק מהמתקון הקיים בהן בעת המסירה ללקוח. במקרים אחרים תצטרכו להתקין אותם בעצמכם, אך לא מדובר בהוצאה גדולה או בזמן התקנה ארוך.

כדאי מאוד, במיוחד אם אתם מחזיקים את המכונית מספר שנים, לבדוק מהם החידושים בתחום. יש היום הרבה גאדג'טים שתורמים לשיפור רמת הבטיחות ברכב, זולים וקלים אף להתקנה עצמאית.

חייגו עכשיו
חזרו אליי עם פרטים

כן, אני רוצה שקט נפשי!

חייגו או מלאו פרטים:    *הנני מאשר/ת קבלת מידע, הצעות שיווקיות ו/או דברי פרסומת מחברת ל.ד ישראל אוטו אקוויפמנט (1990) בע"מ